• 1kaks3

Kuidas teha šokeerivat, paljastavat ja muidu keelatud sisuga reklaami – lihtne

Mul pole Facebooki reklaamidega olnud kunagi nii palju tõrkeid kui viimase kuu jooksul. Ja tundub, et ka teistel turundajatel on probleeme. Miks need tekivad, seda ma ei tea.


Kõigepealt oli üks 1kaks3.ee videoreklaam, millega reklaamisin enda lehte. Videos mängis üks dude üksi malet, sõnum kutsus üles sõbraks saama, sest kahekesi on sutsu parem mängida.


Põmm – rikute meie reegleid! teatas Facebook, kui olin video üles laadinud.


Tegelikult ei olnudki see hea reklaam ja olin juba avaldades veendunud, et see sai igav. Aga Facebooki reeglites ei ole kirjas, et ei võiks igavat reklaami avaldada. Küll aga loetles rikkumisteade mulle üles terve rea variante, mille vastu justkui mu reklaam eksis.


Häda on selles, et Facebooki tehisintellekt ei ütle sulle täpselt, millise reegli vastu sa eksisid, vaid loetleb üles pika nimekirja võimalustest, mis võis valesti minna.


Vaatasin siis veelkord seda igavat reklaami, kus (täiesti rõivastes) mees mängib iseendaga malet ja nuputasin, kas see reklaam sisaldab seksuaalset provokatsiooni, kutsub üles vägivallale, videos on midagi šokeerivat, selles on valeinfot, pettusele meelitavat või muud, mis Facebooki rikkumiste nimekirjas loetletud oli…


Isegi kõige lennukama fantaasiaga inimene ei suudaks leida ühtegi asja, mida nägi minu videos ja reklaamtekstis Facebooki aju.


Loomulikult vaidlustasin kohe reklaamikeelu. Sellega on aga nii, et kunagi ei tea, millal päris ajudega inimesed su vaide üle vaatavad. Seda enam, et koroonaajastul vabandab Facebook juba ette, et vaide kontrollimisega võib tavalisest rohkem aega minna.

Seekord ei läinud kaua. Paar päeva ainult ja reklaam oli avaldatud. Eriti hästi see ei töötanud, nii et unustasin selle teema, lähme eluga edasi.

Tegin varsti uue videoreklaami (see siin üleval). See oli veel lihtsam kui üksi malet mängiva mehe oma. Seekord oli tegelaseks tore naine, kes tegi silma. Selline kelmikas. Ja arvake ära, mille vastu ma eksisin? Adult content, nudity, depiction, weapons, shocking, cheating…


Huvitav, mida tehisintellekt mõelda võib, kui ta näeb silma pilgutavat inimest? Et see on šokeerivalt paljastunud relv, mis petab ja ahvatleb kuritegudele?


Avaldasin sama reklaami oma kolmel eri kontol. Isiklikul kontol läks see probleemideta üles ja hakkas tööle. Kahel teisel kontol aga keelati ära, mis on jabur.


Selle reklaamiga läks veel eriti hullusti, sest kahe ettevõtte lehe ärikontod pandi täiesti kinni – mu “rikkumised” olid Facebooki silmis nii tõsised.


Nüüd ei uskunud Facebooki-aju, et see olen mina, kes on kontode omanik ning nõudis ID-kaardist foto tegemist ning üles laadimist. Tegin ära ja alles siis sain otsust vaidlustada.


Nüüd läks aega terve nädal, kuni saabus kaks rida vastuseks, et vaatasime reklaami üle ning rikkumisi ei leidnud. Kuna olin need reklaamid avaldanudki ainult nädalaks, siis oli see rong läinud. Tühi töö. Kokkuvõttes töötas mu isiklikult kontolt üles pandud reklaam hästi ja eesmärk sai täidetud.


Sama asi juhtus veel ühe reklaamiga (all), millel oli naeratava naise foto. Loomulikult oli naine riides… Ka see reklaam sai lõpuks avaldatud, sest rikkumisi ei olnud. Reklaam andis lõpuks häid tulemusi ja oli oma lihtsusele vaatamata edukas.Olin üsna nõutu. Lugesin ka sotsiaalmeediaturundajate lehekülgi ning selgus, et samal perioodil on mitmel Eesti kasutajal olnud samalaadseid tõrkeid. Business Manageri kontosid on suletud mingi selge põhjuseta jms.


Võimalik, et Facebook on midagi oma ajus muutnud, kuskil on klemmid segi läinud ja isemõtlev masin teeb omatahtsi rumalaid otsuseid.


Kui kellelgi veel selliseid probleeme on, siis loomulikult vaidlustage need keelud ja olge kannatlikud.

Ja see pole kõik. Tegin veel ühe videoreklaami (ülal) ja arvake ära, mis juhtus. Kõik need vägivallale kutsumise ja muud jutud ning ettevõte konto pandi jälle kinni. Käed vajusid rüppe. Imekombel lahendati seekord probleem samal päeval ja kõik sai korda.


Kõige selle peale tekkis sportlik huvi. Mis juhtuks siis, kui päriselt paneks üles video näiteks palja ülakehaga mehest, kes lõhub kirvega puid, lööb pakust mööda ja karjatab vihaselt damn!. Kas siis suletaks mu kontod jäädavalt?


35 views0 comments